26 Eylül 2010 Pazar

OKUMAK OKUMAK OKUMAK İŞTE BENİM BÜTÜN SORUNUM BU !

ve bir tatilin daha sonuna gelmiş bulunuyorum :(

bundan 4.5 ay önce uzun bir yaz tatiline çıkışımın sevinç naraları hala dün gibi kulaklarımda, o zamanlar hiç bitmiycekmiş gibi gelen tatilimin şimdi son saatlerini yaşıyorum. yarın; sabah dokuz akşam beş işkencesine başlıyoruz, gerçi düşününce acı çekme eşiğim çok düşük olduğundan hiçbir zaman bu işkenceye tam gün katlanmadım. yeri gelmişken burdan beni idare edip yerime bıkmadan usanmadan imza atan kader arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

uyku delisi olan bendenizi 3 senedir gıkları çıkmadan idare ettiler, bende öğlene doğru uyanıp salına salına okula gittim. tabi bu hizmetlerinin karşılığını da almadılar değil. sınav tarihlerinin açıklanmasıyla beraber, hepsi dibimde bitti :) bezgin şu not var mı sende, şunun fotokopisini çektirebilir miyim modunda türlü türlü şebekliklerle etrafımda pervane oldular. hele sınav dönemi bendeki telefon trafiğini görmeniz lazım, 3 senedir sesini duymadığım yolda görsem tanımayacağım insanlar canımlı cicimli mesajların ardı arkasını getirmedi..bende kontürüm yok ayağına yatıp cevap atmadım, ama öyle arsızlardı ki bu seferde aradılar:) yani elinizi verdiniz mi kolunuzu kaptırıveriyorsunuz bu deliden bozma insanlara :) iyiki çan eğrisi yok, herkes çalıştığı kadarını alıyor ve ortalamayı tutturan geçiyor, eğer öteki türlü olsaydı zaten notlarımı ucundan bile göstermezdim kimseciklere nihahahah :)

Allah'tan bir senedir uygulamaya koyduğum bir yöntem var da başım biraz olsun rahat ediyor, notlarımın nüshasını belli kırtasiyelere vererek, direk onlarla muhattaba sokuyorum. düşünüyorum da bu işi ticarete dökmenin zamanı çoktan gelmiş, belli bir yüzde alsam o kırtasiyecilerden köşeyi dönerim heralde:)

şu 3 sene içinde aranılan bütün notların benden çıkıyor olması ise inek imajını üstüme yapıştırdı. millet beni 1 ay öncesinden ders çalışan,( sınıfımda böyle insanlar var) kafayı dersle bozmuş tipitiplerden zannediyorki yakınımdan geçmiyor o canlı modeli :) bir defa ben yumurta kıça dayanmadan hayatta ders çalışmam, 300 sayfalık yerden sorumlu olayım yinede son geceye bırakırım çalışmayı. ilkokuldan beri süregelen bir alışkanlık... bu kadar düzensiz, savsaklama çalışmama rağmende yine en yüksek notu ben alırım sınıfta( aman maşallah diyin :) bu konuda biraz ballıyım galiba, size bir sınav maceramı anlatıyımda anlayın ne demek istediğimi;

üniversite 2. sınıftayım sosyoloji dersinden sınava giriyoruz, adam 5 tane soru sormuş, ilk 3 ünü dönem içi dersi alanlar, son 2 soruyu dersi alttan alanlar cevaplıycak. neyse sınav başladı şöyle bir sorulara baktım; kendi bölümümden 1 soruyu biliyorum diğer ikisi hakkında en ufak bir fikrim bile yok, sonra dersi alttan alanların sorularına baktım ve amanın ikisinide biliyorum :) hoca ise bu esnada sürekli uyarı yapıyor, herkes kendi sorusunu cevaplıyacak, diğerini cevaplayıp uyanıklık yapana sıfırı basarım filan diye...

1. soruyu yaptım  sonra tıkandım kaldım, ne yapsam ne etsem diye cebelleşirken iç sesimm "amannn her iki türlüde sıfırı alcaksın bari boş kağıt verme, dersi alttan alanların sorularını cevapla şansını dene" diyip beni dürtükledi.süre doldu sınav bitti, ben 3 soruyu da cevaplayıp, birde üç ihlas bir fatihayı kağıdıma okuyup hocaya teslim ettim :) sonuçları öyle kötü bekliyorumki not tuttuğum kağıtları bile atmıyorum seneye lazım olur filan diye :)

aradan iki hafta geçti sonuçlar açıklandı ve aman Allah'ım 98 almışım :) bian karışıklık olduğunu bile düşündüm ama sesimi çıkarmadım, hatta bu iki puanı nerden kırdı acaba diye milletle tartışmasını yapıp, sorgulamaya bile başlamıştım hhahaha :)

insanoğlu işte doyumsuz varlıklarız, ipten dönmüştüm ama hala 2 puanın hesabını yapıyordum :)

ps: kaybedecek bir şeyiniz yoksa eğer risk almayı ihmal etmeyin :)

2 yorum:

Medanşeri dedi ki...

ahh ahh okumak hepimizin sorunu kısçemmmm :( :D

sisman kizçe bezgin dedi ki...

artık son demlerimi yaşıyorum, bitsin diye gün sayar oldum :)